Banská Bystrica-Humenné 5:1 v 2. finálovom zápase play-off I. hokejovej ligy

21.03.2006 Celý región

Banská Bystrica 21. marca (TASR) - Hokejisti HC 05 Banská Bystrica zvíťazili v druhom zápase finále play off I. ligy nad HKm Humenné 5:1 a v sérii vedú 2:0.
HC 05 Banská Bystrica - HKm Humenné 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Góly: 10. Gašpar, 13. Ondreička, 22. Dian, 26. Škvarka, 30. Ondruška - 50. Štekláč. Rozhodovali: Jung - Gašparík, Krpelec
vylúčení: 7:8
oslabenia: 1:0
700 divákov
Na zápasy: 2:0

Rovnako ako v pondeľňajšom zápase domáci vyhrali prvú tretinu 2:0. Najskôr sa v oslabení parádne presadil Gašpar a o tri minúty využil peknú Budajovu prihrávku Ondreička. Banská Bystrica nepoľavila ani v druhej časti hry a v rozpätí 8 minút nastrieľala nevýraznému súperovi tri góly a prakticky rozhodla o zápase. Záverečná tretina už nejaký veľký hokej nepriniesla, domáci si šetrili sily a Humenčanom sa podarilo iba skorigovať výsledok gólom Štekláča.